Začněte s obyčejnou trávou

Snadno přístupná a výživná potravina …

[text_block style=“style_1.png“ align=“left“ font_size=“16″]Vím, že jste moudří lidé, kteří chcete žít a jíst zdravě a především připravovat i zdravá jídla své rodině, svým dětem i sami sobě. Vím, že nad tím, co je a není zdravé, každý den přemýšlíte, řešíte otázky spojené s šílenou dezorientací mezi různými názory různých odborníků i laiků na stravování.

Vím, že je také pro někoho snazší nad tím vším mávnout rukou, nic neřešit a jíst to, co je běžně k vidění v televizi a dvacet čtyři hodin denně naskladněno v supermarketech.

Ale také vím, že vy, kteří čtete tento článek, takový nejste. Vím, že chcete kvalitní jídlo s vysokým nutričním přínosem pro sebe i pro svou rodinu.

Jako prvním krokem pro vás může být v tomto jarním období, zpestřit si své jídelníčky o vysoce nutričně bohaté divoké byliny, které jsou součástí mého jídelníčku už několik let a které svou nutriční hodnotou předčí i kdejaké bio ovoce té nejvyšší kvality.

A proč vlastně? Důvod je jednoduchý. Divoké byliny nikdo nezalévá, nikdo je nehnojí, nikdo je nepleje … starají se jen a jen sami o sebe. Za prvé jsou natolik silné, že přežijí i kruté mrazy a na jaře zase vyrostou. Za druhé jsou tak silné, že přežijí horká spalující léta, a když přijde čas, zase a znovu vyrostou. A za třetí mají tak rozsáhlý a silný kořenový systém, díky kterému dokáží doslova nasát veškerou výživu z hlubokých vrstev půdy a předat ji dál do svých nadzemních listových částí, které už jen stačí posbírat a pravidelně konzumovat.

V tomto jarním období se naskýtá úžasná příležitost, jak se jednotlivé divoké bylinky naučit poznávat a také zařazovat do svého jídelníčku. Nic na tom není, z počátku si jich osvojíte jen několik a během roku zjistíte, že jich dokážete i několik desítek.

Začněme tím nejjednodušším, čím můžeme a zároveň tím, co pozná každí malé dítě. A tím je obyčejná tráva.

Obyčejná zelená tráva, která roste všude na světě, na zahrádkách, mezích, loukách, všude kam se podíváte. Jedlá je celá rostlina a její chuť je příjemně sladká. Poznáte ji podle tenkých zelených stébel, které mohou růst vzpřímeně nebo se také plazit. Nejčastější způsob použití je její odšťavněná podoba popřípadě dokonale rozmixovaná v ovocném koktejlu. Tráva obsahuje velmi mnoho vlákniny, která může být při nedokonalém rozkousání těžko stravitelná, proto se pro její konzumaci doporučuje právě odšťavněné či dokonalé rozmixování ve výkonných mixérech. Pokud nedisponujete ani jedním z přístrojů pro stravitelnější přípravu konzumované trávy, nabízí se možnost trávu dokonale rozžvýkat mezi zuby, šťávu vysát a zbytek vlákniny vyplivnout.

Divoce rostoucí tráva se může stát potravou přežití. Je snadno rozpoznatelná, nutričně obrovsky výživná, a pokud se někdy člověk ocitne v situaci, že zabloudí či někde uvízne, tráva se může v tu chvíli stát bohatým zdrojem energie v podobné situaci.

Určitě doporučuji konzumovat divoce rostoucí trávu, nejlépe z vlastní zahrady. Průmyslová travní semena, která se nyní prodávají za účelem získání dokonalého zeleného anglického trávníků, už zřejmě nebudou tím pravým ořechovým. Trávu také sbírejte v místech, kde nebyla vystavena žádným chemickým postřikům, za účelem některých zahrádkářů, jež tímto způsobem plení například další dokonalý zdroj živin, jako jsou pampelišky.

  • Tráva obsahuje obrovské množství organických (pro tělo využitelných a vstřebatelných) vitamínů a minerálů jako zdroj nutriční výživy nejen pro volně se pasoucí býložravá zvířata, ale také pro člověka.
  • Je to jídlo obsahující kompletní bílkoviny se spoustou důležitých enzymů.
  • Téměř 70% trávy zaujímá zelený chlorofyl, který v lidském těle dokáže odstranit těžké kovy i hlen z lidského organismu. Je to zelené barvivo rostlin, svým složením podobné lidskému hemoglobinu.
  • Tráva je úžasným zdrojem hořčíku, vápníku, železa, fosforu, draslíku, zinku, sodíku, kobaltu a mnoha dalších minerálů.
  • Divoce rostoucí tráva (ta z vašeho trávníku, který nevystavujete chemických postřikům), svým nutričním složením předčí i běžně kupované trávy z obchodů jako je mladá pšenice či zelený ječmen. Mladá pšenice i zelený ječmen jsou pěstovány uměle na chudé půdě, kterou je nutné opatřovat hnojivy, přestože jsou zřejmě té nejvyšší biokvality. Vaše vlastní divoce rostoucí tráva je pěstována přímo Přírodou a nikdo jiný, než ona sama se o ni nestará. Proto je tak silná, že vždy a znovu zase vyroste. A pokud ji budete i vy pravidelně konzumovat, velice ráda vám svou sílu a vitalitu předá v podobě zdravého a vitálního těla.

Věřím, že jakmile ji vyzkoušíte, už nebudete měnit. A hlavně získáte dokonalou výživu pro vaše těla, jakožto bohatý zdroj chlorofylu, minerálů, vitamínů a především kompletních bílkovin. Vždy jako malá jsem při návštěvách zoologické zahrady přemýšlela, z čeho mají ti divocí koně tak svalnatá těla? A nejen oni, ale i ostatní býložravá či plodožravá zvířata. Odpověď jsem našla a předávám ji nyní i vám. Jak s ní naložíte je jen a jen na vás.[/text_block]

8th May 2018
[fb_comments style=“light“ title=“Koment%C3%A1%C5%99e“ lang=“cs_CZ“ posts_number=“10″ width=“940″ order=“social“]

Napsat komentář