Vyhnu se pesticidům, když nejím zeleninu?

[text_block style=“style_1.png“ align=“left“ font_size=“16″]Zajímavou skutečností je to, že v podstatě každá běžně dostupná potravina na trhu, jež není označena logem “BIO“ je do jisté míry zasažena pesticidy.

Pokud jí člověk maso z běžného chovu zvířat, v běžných podmínkách … co myslíte, že zvíře před svou smrtí konzumovalo? … Krmivo vypěstované pomocí postřiků!!! Vše se ukládá do svaloviny masa a to člověk, jež odmítá syrovou zeleninu a ovoce, běžně konzumuje, aniž by si to uvědomoval. Pokud si k “chutnému“ masu přidá knedlík z mouky, jež pramení z klasu vypěstovaného za pomoci hybridizačních metod současné pšenice a následných postřiků proti škůdcům …., co myslíte, že vlastně s tím vším zkonzumuje? …. Pokud si přidá ke všemu smetanovou omáčku z kořenové zeleniny vypěstované pomocí pesticidů a smetany, jež pochází z mléka krávy, kterou živili krmivem vypěstovaném za pomoci pesticidů, co takový člověk, jež odmítá ovoce a zeleninu z důvodu pesticidů asi se vším tím zkonzumuje?! …

…. Takový člověk odmítá syrové ovoce a zeleninu z důvodu chemické zátěže, ale sám ji ve svém jídle běžně konzumuje, aniž by nad tímto zapřemýšlel. A to nemluvím o antibioticích a jiných lécích, které jsou zvířatům v běžném velkochovu po celý jejich krátký život aplikovány!

Proč si toto člověk vůbec neuvědomuje? Proč to tak je? …. Uvedu Vám jeden příklad.

létě jsme byli pozváni na jednu zahradní oslavu. Samozřejmě se grilovalo a hodovalo a my uždibovali kousky zeleniny a ovoce. Přišla ke mně jedna asi sedmiletá holčička. Její tatínek na ni ještě z povzdáli zavolal, zda ji to masíčko chutnalo a ona je dost najezená. Holčička odpověděla: „Ano tati.“ pak se obrátila na mě. Rozpovídala se o tom, jak bylo maso dobré a pak mi pověděla: „Ale teto, včera jsme měli na večeři výborné telecí párky a ty byly ale opravdu VÝBORNÉ!“ …

Když jsem se ji zeptala, jestli ví, co je to to telecí maso, ze kterého ji tak chutnaly ty párky, odpověděla, že ano, že je to maso z telátka. …

To vše bez jediného mrknutí oka. Už jsem nepokračovala dál, protože jsem pochopila, že bych ji akorát uvedla do rozpaků a možná i nechtěně vytvořila pocit výčitek.

Tyhle malé děti milují všechna živá zvířátka. Když jedou se svými rodiči na výlet kolem pastvin a vidí malá roztomilá telátka, volají na své tatínky, ať zastaví, že se na ně chtějí podívat. Nejraději by je všechny pusinkovaly, odvedly s sebou domů a nikomu by na ně nedovolily ani sáhnout či nějakým jiným způsobem ublížit.

Proč je jejich vnímání živého telátka naprosto rozdílné oproti “zpracovanému“ telátku v podobě “výborného“ telecího párku? Ano asi tušíte správně. Je to tím, co naše děti učíme my, rodiče a co nás zase naučili naši rodiče.

Vyrůstala jsem na vesnici. Bylo běžné, že jsme každoročně chovali několik krůt, slepic, kačen, hus, prasat, koz, králíků … .  Všechno mi to připadalo normální. Vykrmit je, zabít je a sníst je. Dokonce i malé kůzle. A to jen proto, že mne k tomuto vedlo celé okolí, ve kterém jsem vyrůstala. Mimo rodiče i sousedé, známí, přátelé a především televizní média. Nedávám nikomu za vinu, že mne takto vedl. Spíše děkuji okolnostem, které mne přivedly k uvědomění si, že člověk není tvor masožravý! Pokud by byl, měl by přirozené lovecké schopnosti jako tygr, lev či jiná šelma, jež má na svém těle znaky potřebné k lovu živé potravy. Jsou to především silné končetiny opatřené drápy, ostré a velké tesáky ve své tlamě pro zakousnutí své kořisti a rozdrcení jejich kostí včetně sežrání svého úlovku ihned za syrova a téměř za tepla. Pokud by byl člověk masožravý, měl by shodné trávící enzymy ve svém těle jako masožravé zvířecí šelmy a měl by, oproti současnému stavu, velmi krátké střevo, to z důvodu rychlého opuštění pozřeného masa z jeho těla ven a zabránění tak hnilobným a kvasícím procesům!

Více proč člověk není masožravý, se můžete dozvědět zde: https://www.evabenek.com/poucme-se-od-zvirat/

Jak se zbavit pesticidů zjistíte zde: https://www.evabenek.com/jak-se-zbavit-pesticid/

 

[/text_block]

8th May 2018
[fb_comments style=“light“ title=“Koment%C3%A1%C5%99e“ lang=“cs_CZ“ posts_number=“10″ width=“940″ order=“social“]

Napsat komentář