Rostlinná křenová večeře

[text_block style=“style_1.png“ align=“left“ font_size=“16″]

Rychlý a jednoduchý tip na předkrm třeba pro silvestrovské veselí. Jsem si jistá, že vy i vaši hosté budou určitě nadšení, jelikož se tyto chutě náramně hodí k novoročním radovánkám.

1) Jako podklad použijte jakoukoli jemně nastrouhanou zeleninu.

2) 2 větší placky, ze kterých pak vykrojíte vykrajovátkem o průměru cca 80mm malá kolečka, vyrobíte z:

1 šálek cizrnové mouky, 1 lžička kurkumy, 1 lžíce nastrouhaného křenu, 1 lžička himalájské soli, 1 vrchovatá lžíce kokosového oleje, 1 vrchovatá lžíce lahůdkového droždí, 1/2 z malé chilli papričky, cca 1/2 šálku vody. Vše rozmíchejte do tekutého těsta a smažte na kokosovém oleji. Můžete také péct v troubě na pečícím papíře bez oleje při cca 180°C zhruba 25-30min.

3) Místo bramborového salátu či podobné „pecky“ si vyrobte speciální proteinový dip:

1 šálek uvařených mungo fazolek, 1 šálek uvařené cizrny, 2 velké mrkve, 2 červené dlouhé papriky kápie, 1 červená cibule, 2 stroužky česneku, 1 lžička himalájské soli, šťáva z 1/2 většího citrónu, 2 lžíce olivového oleje, 1 lžíce lahůdkového droždí.

4) Toto všechno rozmixujte do hladké pasty. Na konec do ní přidejte zelený hrášek, na drobné kousky nakrájenou červenou cibulku, jarní cibulku a malý kořen petržele. A pokud budete moc šikovní, což vy jste, tak si navrch toho všeho upečte nějaký bezlepkový chléb, popřípadě žitný či špaldový, který má obsah lepku mnohem nižší, než klasický pšeničný chleba.

[/text_block]

8th May 2018
[fb_comments style=“light“ title=“Koment%C3%A1%C5%99e“ lang=“cs_CZ“ posts_number=“10″ width=“940″ order=“social“]

Napsat komentář