Jak začít s detoxikací

[text_block style=“style_1.png“ align=“left“ font_size=“16″]5 jednoduchých kroků, jak pomoci tělu usnadnit detoxikační principy při živé stravě.

Začínáte s živou stravou a možná máte obavy z přílišných a nepříjemných detoxikačních principů, jako jsou možné bolesti hlavy, trávící potíže, kožní vyrážky i třeba časté změny nálad? Rádi byste své tělo syrovou rostlinnou stravou podpořili v čistících, regeneračních a celkových ozdravných procesech? Nemějte obavy, když budete postupovat pomalu a postupně, lze se silným detoxikačním projevům z větší části vyhnout nebo je alespoň zmírnit. Ovšem vše samozřejmě záleží na tom, v jakém věku i zdravotním stavu se rozhodnete svá těla touto stravou ozdravovat.

Když jsem se já před lety vrhla do živé stravy, šla jsem do toho po hlavě a na 100%. Ale už několik měsíců před tím, jsem nejedla maso. Zaznamenávala jsem občasné bolesti hlavy, zvýšené vylučování hlenu, častější pocení i nepříjemný odér s tím spojený. Často mi také zdrsněla kůže na rukou hlavně prstech a tvořilo se velké množství záděrek. Několikrát mne i třeba týden v kuse “kousala“ kůže na celých nohou i břichu. Tyto projevy se střídaly s několikatýdenním obdobím klidu a pak se zase na jeden i dva týdny vrátily. Opakovalo se to i s dalšími projevy asi desetkrát možná i vícekrát po sobě, ale postupem času se období tzv. klidu prodlužovalo a dnes po téměř třech letech na cca 90ti% syrové stravě zažívám občasné dny, kdy se například spustí rýma nebo se objeví jiný detoxikační projev ovšem v minimální míře, než jak tomu bylo prvním rokem na živé stravě.

Každý den jsem totiž vystavěni toxicitě prostředí. Vzduch, voda i jídlo není 100% čisté a bez závad, ale díky syrové rostlinné stravě a velkého podílu chlorofylu v ní obsažené, dokáží naše těla i tyto nedokonalosti z těla vyloučit a pomoci mu se znovu očistit. To může být právě příčinou občasných detoxikačních pochodů i při mnohaletém stravování se raw food.

Míra detoxikačních projevů také úzce souvisí s tím, jak jsme se ke svému tělu chovali daleko před tím, než jsme nad živou stravou vůbec začali přemýšlet. Jde hlavně o to, jakým způsobem člověk žil, jestli jedl od rána do večera jen masné výrobky (šunky, salámy, klobásy, steaky, tataráky, jitrnice, tlačenky …), do toho kouřil, pil alkohol, pojídal několik desetiletí průmyslově a chemicky zpracovanou “mrtvou“ stravu, nadával na život, byl v neustálém stresu bez pravidelného pohybu a bez pravidelného pobytu na čerstvém vzduchu, nechal se ovlivňovat z většinového podílu smyšlenými a lživými informacemi z médií atd. …!

To vše je důležité vzít v potaz a nevystrašit se pak z nepříjemných detoxikačních projevů a hlavně neběžet hned k lékaři a potlačit tyto ozdravné a čistící procesy našich moudrých těl nějakým farmaceutickým přípravkem! Tímto bychom v našich tělech zastavili vše, čeho se v danou chvíli naše tělo snažilo zbavit či vyloučit. Také bychom tím ukončili ozdravné i regenerační principy, za které nám naše těla byla v danou chvíli opravdu vděčná, protože dostala šanci s těmito mnohaletými nánosy hlenu, toxinů, přemnožené parazitologické zátěže i zbytků zahnívající nestrávené potravy, něco konečně udělat a zbavit se jich!

Vše výše vyjmenované má velký podíl i na prvotním přílišném hubnutí jednotlivců v začátcích stravování se živou stravou. Tělo se začíná postupně zbavovat veškerého letitého nahromaděného odpadu i starých odumřelých tkání a usazenin. Jak dlouho vše bude trvat je závislé na množství předchozí pravidelné zátěže, ale po čase při velmi pestré, různorodé, bohaté a plnohodnotné syrové rostlinné stravě se člověk zase dostane zpátky do svých pěkných a přirozených oblých rozměrů. Je to i z toho důvodu, že tělo po odstranění poškozených a nepotřebných tkání … (hubnutí), začne z poctivého a plnohodnotného “stavebního materiálu“ … (živá rostlinná organická strava) stavět a budovat tkáně i buňky nové, krásné, zdravé a skvěle prosperující!

V mých začátcích za živé stravě jsem během 3 měsíců zhubla 13kg. Ze 73kg na 60kg. Byla jsem v rozdílu jen 2kg oproti své původní váze na vařené stravě a to i s několikrát týdenním pohybem, kdy jsem se nedostala pod hranici 62kg.

Jak tedy pomoci našim tělům s postupnou detoxikací při začleňování syrové rostlinné stravy do našich jídelníčku:

Krok číslo 1.

Každé ráno ihned po probuzení vypijte sklenici teplé vody s čerstvou citrónovou šťávou. Tento krok nám pomůže s jednodušším ranním vyprázdněním tlustého střeva. Voda nás ovlaží, hydratuje a po noci plné regenerace a odstraňováním odumřelých buněk nám pomůže tento nepotřebný “materiál“ z těla vyloučit. I když je citrón kyselý, na náš organismus působí zásadotvorně a ráno nám krásně pročistí žaludek a nastolí optimální PH. Citrón a jeho vysoké množství vitamínu C společně s řadou antioxidantů nám “nakopne“ imunitní systém i celý metabolismus a ochrání naše tělo před volnými radikály. Společně s ranním během či rychlou procházkou na čerstvém vzduchu je tento první krok perfektním začátkem každého nového dne.

Krok č. 2

Dejte si ráno pořádnou porci čerstvého ovoce. Je jedno jestli dáte přednost čerstvé odšťavněné šťávě, zelenému ovocnému koktejlu nebo kusovému ovoci v podobě čerstvého ovocného salátu. To je na každém z vás, co si pro sebe zvolíte. Důležité je po ránu sníst dostatek ovoce a to pro přísun energie z ovocného cukru a také pro pomoc s dopoledním dočišťováním našich těl z předešlé noci. Čerstvé ovoce nám po ránu dodá perfektní zdroj energie, vitamínů, antioxidantů, minerálů a dalších potřebných prvků. Udělejte si třeba již uváděný ovocný koktejl, přidejte si do něj kousky nakrájeného jablka, banánu, pomeranče … a ihned budete mít lepší pocit ze zaplněného žaludku, než když jen vypijete čistou šťávu, která má však obrovské přednosti v tom, že téměř ihned po vypití, za pomoci krevního řečiště, zásobuje naše buňky tou nejpřirozenější výživou! Abyste neměli v dopoledních hodinách hlad, vezměte si tento koktejl ve skleněné nádobě s sebou do práce nebo si do tašky přibalte další kusové ovoce.

Krok č. 3

Každý den před sprchováním si kartáčujte celé tělo suchým kartáčem s přírodními štětinami. A to krouživými pohyby směrem k srdci a od nohou směrem nahoru až po ramena přes  krk i hlavu. Naše kůže je největší orgán lidského těla a denně vyloučí několikanásobně více odpadních látek, než celý náš vylučovací systém. Pravidelným kartáčováním našeho ochranného obalu docílíme lehčí odvádění toxinů i dalších nepotřebných látek, včetně odumřelých kožních buněk, čímž usnadníme tělu práci při tvorbě nové hladké kůže.

Krok č. 4

Markus Rothkranz, mnohaletý propagátor syrové rostlinné stravy, v jedné ze svých knih píše, že i když budeme své nádherné nové auto plnit tím nedokonalejším benzínem a nejdokonalejším olejem, stejně při jeho provozu vznikají ve vnitřním systému auta škodlivé látky vlivem spalování pohonných hmot i olejů a my jej přesto všechno musíme jeho vnitřní provozní vybavení (trubky, výfuky, hadičky …) vyčistit, aby zase perfektně fungovalo.

Stejné to je i s našimi těly. Pokud se člověk stravuje klasickou vařenou, smaženou, fritovanou, pečenou, grilovanou stravou, 100% této stravy přijme ústy, ale druhým koncem už vyloučí možná jen 40-50%. Kde je ten zbytek? Usazený uvnitř lidského těla, v podobě toxinů jež se nashromáždí v tucích, hlavně kolem břišní oblasti, nebo v podobě kloubních usazenin, jež pak způsobují bolesti a degeneraci končetin i v podobě hlenu a dalších cizorodých látek, které naše těla neumí jen tak mávnutím proutku 100% vyloučit! Samozřejmě vše v závislosti na věku, míře přijímaných škodlivých potravin a množství sportovních aktivit a pobytu na čerstvém vzduchu a slunci. Nejvíce tak trpí tlusté střevo, jež je přeplněno těmito jedy! Již převelice známý a uznávaný doktor Norman W. Walker, odborník a neúnavný propagátor syrové rostlinné stravy píše, že v čistém tlustém střevě se skrývá pravé zdraví a rovněž pro toto celkové přirozené zdraví doporučuje i několikrát do roka provádět klystýr. Je to naprosto přirozená věc, není to tak dávno, co jej lékaři běžně ordinovali svým pacientům i s třeba jen obyčejnou rýmou a nachlazením!

Pokud se však člověk stravuje převážně živou stravou, dejme tomu že 100% potravy přijme a 90% tělem využité stravy vyloučí. I tak se může z tohoto jídla v těle nějaké množství usadit, protože ani dnes, co si budeme povídat, není všechno bio ovoce i bio zelenina 100% čistá, utržená čerstvě ze stromu atd. Proto je vhodné si klystýr pro pomoc s odstraněním nánosů z tlustého střeva občas dopřát. V začátcích přestupu na živou stravu častěji, o tom bude ještě další článek. Po nějaké době, alespoň 2x ročně, na jaře i na podzim.

Jak na klystýr se můžete podávat zde: https://www.youtube.com/watch?v=04AbnV4Ebyw, lze zapnout i slovenský překlad titulků.

Krok č. 5

Pro ještě větší úspěšnost zbavování se usazenin v podobě hlenů a přemnožených parazitů v lidském těle je skvělé na cca 3 týdny do svých třeba ranních koktejlů, nebo ještě lépe večer před spaním do vody, přidat směs bylinek. Je to tzv. trojkombinace a to: hřebíček, pelyněk a tinktura z amerického ořešáku. Tento recept vychází od Dr. Huldy Regehr Clark Ph.D., N.D. a uvádí jej ve své knize: Revoluce v léčení všech nemocí.

Tato trojkombinace bylinek dokáže společně s živou stravou z těla vyhnat přemnožené “breberky“, které se rozmnožili a nyní škodí a to hlavně na základě konzumace většinového množství kyselinotvorné stravy, což představuje zejména: maso, mléko, sýry, bílá mouka, bílý cukr, káva, alkohol a mnohá další průmyslově a chemicky zpracovaná “potrava“.

Hřebíček má navíc schopnost zlikvidovat i vývojová stádia těchto nežádoucích potvůrek a to larev i vajíček.

Toto trojčátko jsem ze začátku přechodu na živou stravu užívala denně po dobu tří týdnů a to vždy večer před spaním. Do sklenice s vodou jsem dala ½ lžičky rozmixovaného hřebíčku, ½ lžičky rozmixovaného pelyňku a 10 kapek tinktury z amerického ořešáku a vše vypila. Celou kůru jsem doplnila kompletní detoxikací, jako klystýr, včetně očisty játry, ledvin, kloubů, lymfatického systému atd. O tom všem budu psát zase v samostatném článku.

Závěrem:

Jsem přesvědčená, že těchto 5 jednoduchých kroků zvládne úplně každý, kdo se rozhodne zařadit většinové množství syrové rostlinné stravy do svého každodenního jídelníčku. Chápu, že třeba klystýr může připadat řadě lidem jako nechutný a divný, ale věřte mi, že až si tím sami projdete a pocítíte ten pocit, úžasně čistého těla a plochého břicha, až si uvědomíte, co vše se v lidských útrobách může skrývat za nánosy a nepořádek, už nikdy nebudete na klystýr pohlížet, jako na něco hanebného či nechutného. Navíc klystýr se nejlépe provádí čistou vodou, která je to nejpřirozenější, co naše těla potřebují a denně jim tuto tekutinu dodáváme ústy. Tuto očistu je možné provést i ve specializovaném středisku na hydrocolon terapii. Záleží jen na každém člověku, jestli se ji rozhodne udělat doma sám ve svém prostředí nebo se odevzdá do péče odborníků.[/text_block]

8th May 2018
[fb_comments style=“light“ title=“Koment%C3%A1%C5%99e“ lang=“cs_CZ“ posts_number=“10″ width=“940″ order=“social“]

Napsat komentář