Ing. Eva Benek

Commercial representation for the Czech Republic

BIONAMED

ZDRAVÍ PŘICHÁZÍ Z PŘÍRODY

SAMA PŘÍRODA MŮŽE BÝT NÁPOMOCNÁ V BOJI S NARŮSTAJÍCÍ NEÚČINNOSTÍ ANTIBIOTIK!
BIONAMED - BOJOVNÍK PROTI ANTIBIOTICKÉ REZISTENCI

Za dobu téměř 100 let léčba antibiotiky prošla od jejich objevu Alexandrem Flemingem v roce 1928 dlouhým vývojem:

Přelomové řešení – běžná součást léčby – pokles účinnosti. Za poklesem účinnosti antibiotik stojí zejména jejich nadužívání v jehož důsledku rychle narůstá antibiotická rezistence bakterií. Řešením je uvážlivě používání antibiotik, které mají své nezpochybnitelné místo v léčbě závažných infekcí a v případě lehčích nebo chronických infekcí zkusit návrat k přírodě a bylinám, které mají celou řadu příznivých účinků na naše zdraví.

V našich doplňcích stravy najdete výtažky z bylin, které používali už naši předkové. Obsahují řadu prospěšných látek a pomáhají s bojem proti antibiotické rezistenci.

PRODUKTY PLNÉ PŘÍRODY PŘEDEVŠÍM PRO ZDRAVÍ
MOČOVÝCH CEST

Návrh bez názvu (7)

Natheal 727®

ABIOBAC Forte

V ABIOBAC Forte najdete výtažky z tymiánu, anýzu, jehlice trnité a česneku. Jsou však v mnohem větším množství než u ABIOBAC Prolong. Využijete ho proto hlavně v období zvýšené potřeby. Vše konzultujte se svým lékařem.

Návrh bez názvu (8)

Natheal 727®

ABIOBAC Prolong

Stejně jako ABIOBAC Forte obsahuje výtažek z tymiánu, anýzu, jehlice trnité a česneku. Navíc přidává echinaceu, která funguje jako posilovač imunity – „immunity booster“. Je proto vhodný k dlouhodobému užívání. Vše konzultujte se svým lékařem.

SLOŽENÍ PRODUKTŮ

tymián

Tymián obecný neboli mateřídouška má už řadu staletí své nezastupitelné místo v lidovém léčitelství. Obsahuje totiž látky, které kromě jiného pomáhají:

bedrnik 1

Bedrník anýz je známější jen pod názvem anýz. Jako léčivá rostlina se používal už ve starověku a zmiňoval se o něm například Hippokrates. Jeho hlavní účinnou složkou je silice, která obsahuje řadu prospěšných látek.

Díky nim anýz pomáhá kromě jiného :

jehlice trnita 1

Jehlici trnitou někteří lidé znají pod názvem babí hněv. V lidovém léčitelství se využívá zejména její kořen, a to pro svoje močopudné účinky. Díky nim kromě jiného pomáhá:

cesnek

Česnek nesmí chybět snad v žádné kuchyni. Kromě toho, že dodává jídlu specifickou chuť a vůni, obsahuje také řadu prospěšných látek. Například vitamíny A, B a C, selen, zinek, flavonoidy či silice.

Zejména díky nim se česnek dlouhodobě využívá i v lidovém léčitelství. Pomáhá totiž kromě jiného :

trapatka

O třapatce nachové neboli echinacei slyšel v posledních letech snad každý, kdo se zajímá o zdravý životní styl. Obsahuje totiž řadu látek, které našemu organismu prospívají. Nejvíce jich skrývá kořen. A proto právě kořen echinacey využíváme v doplňcích stravy NATHEAL 727®.

Látky, které jsou v něm obsažené, pomáhají zejména :

ANTIBIOTICKÁ REZISTENCE

Navrh bez nazvu 9 1

Univerzální řešení i lék na běžné, lehké nemoci. Tak vnímá řada lidí antibiotika. Užívají je proto někdy i v případech, kdy není léčba antibiotiky nezbytně nutná. Výsledkem je, že prudce roste antibiotická rezistence bakterií.

STATISTIKY

1.270.000

V roce 2019 zemřelo kvůli nákaze rezistentními bakteriemi 1,27 milionu lidí.

2050

Experti odhadují, že do roku 2050 stoupne počet úmrtí způsobených antibiotickou rezistencí až na 10 milionů ročně.

50 %

Až v 50 % případů lékaři předepisují antibiotika nevhodně nebo zcela zbytečně. Což posiluje antibiotickou rezistenci.

18 %

Průzkumy ukázaly, že 18 % lidí užívá antibiotika bez konzultace s lékařem. Pomáhají tím rozvoji antibiotické rezistence.

jsme tým odborníků

Společnost BIONAMED založili dva dlouholetí přátelé – lékař a farmaceut. Rozhodli se spojit své znalosti a vytvořit doplněk stravy plný zdraví prospěšných látek. A výsledek jejich práce máte nyní k dispozici!

bionamed team 2024 2048x1130 1

Vize která stojí za vznikem společnosti BIONAMED

Vznik společnosti BIONAMED odstartovala obyčejná diskuze. Diskuze, při které se tři přátelé bavili o stále častější antibiotické rezistenci.
A protože se všichni řadu let pohybovali ve zdravotnictví nebo botanice, hledali řešení v přírodě. A úspěšně!
Rozhodli se totiž využít její sílu v případech, kdy není léčba antibiotiky nezbytně nutná.

Jak říká zakladatel firmy BIONAMED, urolog MUDr. Igor Motíl:

„Nadužívání antibiotik je skutečně mimořádně závažný problém. Snažili jsme se najít řešení, které může tuto nepříznivou situaci  zlepšit. Rostlinná říše nabízí téměř nekonečné množství substancí, které mají protibakteriální účinky a tudíž mohou být používány v určitých případech místo syntetických antibiotik.“

A spoluzakladatel firmy PharmDr. Stanislav Chudík k tomu dodává: „Stačí vybrat vhodné rostlinné extrakty případně zvolit jejich kombinace s laboratorně ověřenými účinky proti bakteriím a máme reálnou možnost jak jejich používáním efektivně snižovat antibiotickou rezistenci a zároveň si ponechat klasické antibiotika na léčbu jen velice závažných infekcí.“

Společně oba zakladatelé zdůrazňují: „Cílem společnosti BIONAMED není a nikdy nebude vyrábět velké množství přípravků všeho druhu! Ve společnosti BIONAMED se vždy budeme zaměřovat na jeden, dva konkrétní cíle s potencionálně významným zdravotně – společenským přínosem. V tomto kontextu se aktuálně zabýváme problematikou antibiotické rezistence a vývojem antibiotik na čistě přírodní (rostlinné) bázi. Další neméně významné projekty jsou v plánu v blízké budoucnosti.“

CO ZNAMENÁ

NATHEAL

NATHEAL je spojení dvou anglických slov – natural a healing. Poukazuje na fakt, že naše doplňky stravy jsou složené z přírodních prostředků, které využívali k léčení už naši předkové. A které obsahují řadu prospěšných látek. Jméno Nathanel (zkráceně Natheal) navíc znamená v hebrejštině Boží dar.

+

727

Číslo 727 odkazuje na dávkování našich produktů. Látky, které v našich doplňcích stravy najdete, se vstřebávají 12 hodin. Můžete je tedy užívat 2× denně a účinkují od 7 do 7, tedy foneticky řečeno „seven to seven“. Kdykoliv tedy hledáte přírodní prostředek pro každodenní užívání, je NATHEAL 727 ten pravý.

Navrh bez nazvu

Stovky vědeckých studií a výzkumů zabývajících se účinky různých rostlinných extraktů proti bakteriím. Tolik materiálů jsme za poslední léta prošli při výběru bylinek pro doplňky stravy NATHEAL 727®. A navíc jsme přidali i své poznatky z praxe. Díky tomu jsme vybrali ty nejvhodnější rostliny obsahující látky, které pomáhají bojovat se záněty, bakteriemi a infekcemi. A podporují obranyschopnost organismu.

zůstaňme v kontaktu

Potřebujete-li s čímkoli pomoci, zajímá vás způsob spolupráce? Zanechte nám zprávu. Budeme vás obratem kontaktovat. Děkujeme vám.

evicka

Ing. Eva Benek

Commercial representation
for the Czech Republic

co o nás říkají
naši klienti

Je fascinující, že se lékařká věda propojuje s tradiční znalostí léčivých bylin. Díky NATHEAL 727 jsem mohla konečně přerušit šílenou šňůru neustáleho užívání antibiotik na několikrát do roka se stále opakující záněty močového měchýře. Rozhodně si obě krabičky, jak pro akutní fázi problémů, tak pro preventivní užívání zakoupím u vás znovu do zásoby. Blíží se doba dovolených a já už se nemusím bát toho, že budu zase na pláži u moře popíjet urologický čaj, jako v minulosti. Děkuji moc!
Kamila T.
klient
Naše čtyřletá dcerka měla stále v moči bakterie E-coli. Nikdy to nebylo v akutní fázi, ale stále jsme hlídaní na nefrologii. Nedávno ji podivně zapáchala moč a byla mírně zakalená. Vyšetření ukázalo opět výskyt těchto bakterií. Nasadili jsme NATHEAL 727 pro akutní užívání. Do 5 dnů byla moč dcerky naprosto v pořádku, čirá, bez zápachu, bez zakalení. Jsme naprosto nadšení, protože jinak bychom museli nasadit zase antibiotika a tím i zlikvidovat zdravý střevní mikrobiom.
Eva Benek
klient
Produkty NATHEAL 727 jsou pro mne doslova darem z nebes. Na záněty močových cest jsem trpěla odjakživa. Urologický čaj a antibiotika byli mým druhým já a to už od základní školy. Dnes jsem ve středním věku a poprvé od mých školních let se mi podařilo vyřešit zánět močových cest bez antibiotik. Jsem za to ráda, protože časté užívání antibiotik vede k dalším problémům, jako exém a podobně.
Petra Š.
klient

Ing. Eva Benek

Commercial representation for the Czech Republic

BIONAMED

ZDRAVÍ PŘICHÁZÍ Z PŘÍRODY

JEDINEČNÉ SPOJENÍ KLASICKÉ MEDICÍNY A MIMOŘÁDNÉ MOUDROSTI PŘÍRODY

NASTAL TEN PRAVÝ ČAS

Akutní medicína je požehnáním pro lidsvo. Chirurgická praxe je v současné době na špičkové úrovni. Díky antibiotikům jsme dosáhli velkolepých výsledků. Avšak právě proto, aby antibiotika byla stále funkční a v případech vážných infekcí vždy skvěle účinkovala, nabízí se naší pozornost, v případě neakutních problémů, obrátit k moudrosti přírody. Zde existují tisíce bylin s prokazatelně antibiotickými účinky.

NÁSLEDUJÍCÍ Informace jsou určeny výhradně zdravotnickým odborníkům

Beru na vědomí, že nabídka a informace obsažené dále v této sekci nejsou určeny laické veřejnosti, jsou určeny výhradně zdravotnickým odborníkům.

Nejste-li odborník, vystavujete se riziku ohrožení svého zdraví, popřípadě i zdraví dalších osob, v případě, že by získané informace byly Vámi nesprávně pochopeny, interpretovány či využity pro stanovení diagnózy nebo léčebného postupu ve vztahu ke své osobě či osobám dalším. Pokud vaše prohlášení není pravdivé, upozorňujeme Vás, že se vystavujete uvedeným rizikům.

Procházením těchto stránek dále prohlašuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a zákona č. 40/1995 Sb., (lékař, lékárník, výdej zdravotnických potřeb, distributor ZP atd.) a seznámil jsem se s výše uvedenými riziky.

pro lékaře

S antibiotickou rezistencí se setkáváme u stále většího množství bakterií. Přesto spotřeba antibiotik roste čím dál víc. Proto je vhodné , v případě nezávažné, opakované nebo suspektní bakteriální infekce, uvažovat o alternativních možnostech.

doctor holds a blister with an antibiotic
Jednou z možných cest vedoucích k potlačení ABR je podle našeho názoru obrátit se k přírodě, která prokazatelně nabízí širokou škálu možností boje proti bakteriím. Bylo identifikováno více než 6000 odborných publikací zabývajících se výzkumem antibakteriálních účinků rostlin. Baktericidní účinky mnoha rostlinných extraktů, resp. jejich metabolitů, jsou zcela zřejmé a mnohokrát prokázané – a to nejen v podmínkách in-vitro. Podpůrný efekt, který mají některé rostliny na léčbu infekcí, zná lidstvo již tisíce let.  Za mimořádně důležité zde považujeme zdůraznit, že v žádném případě nejde o nahrazení, nebo eliminaci antibiotik. Cíl je přesně opačný – jde právě o zachování jejich účinnosti minimálně v současném rozsahu.Z toho důvodu by v případě nezávažné, opakované nebo suspektní bakteriální infekce měl lékař zvážit použití vysoce kvalitních rostlinných extraktů s potenciálními antibakteriálními účinky dříve, než nasadí antibiotika.

Více informací o možných antibakteriálních účincích získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu, například: 

Phytomedicine. 2014 Sep 25;21(11):1406-10. doi: 10.1016/j.phymed.2014.04.034. Epub 2014 May 28.Immunomodulation mediated by a herbal syrup containing a standardized Echinacea root extract: a pilot study in healthy human subjects on cytokine gene expression, B Dapas , S Dall’Acqua , R Bulla , C Agostinis , B Perissutti , S Invernizzi , G Grassi , D Voinovich ,PMID: 24877712 DOI: 10.1016/j.phymed.2014.04.034

Arch Microbiol. 2021 Jul;203(5):2257-2268. doi: 10.1007/s00203-021-02248-z. Epub 2021 Feb 27.Antibacterial properties of Allium sativum L. against the most emerging multidrug-resistant bacteria and its synergy with antibiotics, Agnieszka Magryś , Alina Olender , Dorota Tchórzewska ,PMID: 33638666 PMCID: PMC8205873 DOI: 10.1007/s00203-021-02248-z

J Med Food. 2015 Aug;18(8):935-7. doi: 10.1089/jmf.2014.0132. Epub 2015 Jan 19.Antibacterial Investigation of Thyme Essential Oil and Its Main Constituents in Combination with Tetracycline, Dragoljub L Miladinović , Budimir S Ilić , Branislava D Kocić , Vojislav M Ćirić , Dejan M Nikolić ,PMID: 25599420 DOI: 10.1089/jmf.2014.0132

Planta Med. 2020 Mar;86(4):247-254. doi: 10.1055/a-1089-8645. Epub 2020 Jan 22.Aqueous Root Extract from Ononis spinosa Exerts Anti-adhesive Activity against Uropathogenic Escherichia coli, Melanie Deipenbrock , Jandirk Sendker , Andreas Hensel ,PMID: 31968378 DOI: 10.1055/a-1089-8645

J Dent (Shiraz). 2022 Jun;23(2):113-120. doi: 10.30476/DENTJODS.2021.85691.1145.The Effect of Pimpinella Anisum and Origanum Vulgare Extracts Against Streptococcus Sanguinis, Streptococcus Mutans, and Streptococcus Salivarius, Lavaee F, Moqadas A, Modarresi F, Nowrouzi M.,PMID: 35783492 

Plants (Basel). 2023 Jun 23;12(13):2428. doi: 10.3390/plants12132428.Pimpinella anisum L. Essential Oil a Valuable Antibacterial and Antifungal Alternative, Eugenia Dumitrescu , Florin Muselin , Emil Tîrziu , Mihai Folescu , Carmen S Dumitrescu , Dora M Orboi , Romeo T Cristina , PMID: 37446993 PMCID: PMC10347090 DOI: 10.3390/plants12132428

V těchto a mnoha dalších vědeckých studiích, bylo prokázáno, že Thymus vulgaris, Pimpinella anisum, Ononis spinosa, Allium sativum, Echinacea purpurea, působí in vitro kj. proti těmto bakteriím:

 • Escherichia coli,

 • Streptococcus mutans,

 • Staphylococcus aureus,

 • Streptococcus salivarius,

 • Streptococcus sanguinis,

 • Staphylococcus epidermidis,

 • Actynomyces viscosus,

 • Candida albicans,

 • Pseudomonas aeruginosa,

 • Proteus vulgaris,

 • Enterococcus faecalis,

 • Klebsiella pneumoniae.

Vývoj tradičního rostlinného léčivého přípravku musí splňovat přísná kritéria stanovená právními předpisy. Takový postup samozřejmě vyžaduje obrovské finanční prostředky a trvá mnoho let. Velikou výzvou zůstává, empiricky a laboratorně prokázanou skutečnost, vědecky potvrdit na zvířecích modelech, humánních studiích a exaktně definovat které extrakty, v jaké optimální dávce a na kterou konkrétní bakterii nejlépe působí v podmínkách in vivo.

Firma BIONAMED vznikla právě s tímto cílem a ve snaze o řešení dopadů ABR  a hledání alternativních řešení, na základě podepsaného Memoranda o spolupráci,  aktivně spolupracujeme s těmito pracovišti a institucemi:

 • Farmaceutická fakulta MU Brno – Ústav přírodních léčiv
 • Fakulta veterinárního lékařství veterinární univerzita  Brno 
 • Ústav Klinické mikrobiologie a antibiotické centrum VFN Praha
 • CEITEC Brno-Národní institut virologie a bakteriologie
 • Mendelova univerzita v Brně, Ústav technologie potravin (AF)

Všichni, kteří sdílíte náš názor na závažnost ABR a rovněž máte zájem o spolupráci, napište nám na e-mail: eva@evabenek.com

Jelikož se v současné fázi vývoje stále ještě jedná o potravinový doplněk, bylo naše vlastní, prvotní laboratorní testování bakteriální účinnosti provedeno počátkem roku 2024 ve spolupráci s Agronomickou fakultou Mendelovy Univerzity v Brně . Výsledky testování v mikrobiologické laboratoři potvrdili velice silnou antibakteriální účinnost zejména v případě bacterií E.Coli a Staph. Aureus.

moody autumn day in the dolomites

Doplňky stravy NATHEAL využívají bylinné výtažky obsahující látky, které mají kromě jiného i antibakteriální vlastnosti. Proto mají řadu výhod.

S narůstající antibiotickou rezistencí (ABR) se většina lékařů ve své praxi setkává prakticky denně. Jedná se přitom o velmi závažný problém. Stále stoupající počet infekcí vyvolaných multirezistentními bakteriemi má totiž významné zdravotní, sociální i ekonomické dopady. A předpovědi budoucího vývoje příliš optimismu nenabízejí. V BIONAMEDu jsme přesvědčeni, že je nevyhnutelné hledat způsoby, jak tuto narůstající hrozbu zastavit či alespoň zbrzdit. A zabránit katastrofě v podobě naprosté neúčinnosti antibiotik. Ze stejného důvodu vznikl v ČR tzv. Akční plán Národního antibiotického programu České republiky (AP NAP) , jehož cílem je kromě jiného „podpora vývoje alternativních preparátů pro prevenci a léčbu infekcí“. Také  „ Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na léta 2024 – 2030″ schválený MZ ČR zahrnuje „Vývoj nových antimikrobiálních látek a určení alternativních cílů pro racionální léčbu infekčních onemocnění“ ( Podoblast 2.9 programu) 

Z mezinárodních aktivit směřujících k potlačení antibiotické rezistence uveďme například:

 • politickou deklaraci Organizace spojených národů (OSN) o antimikrobiální rezistenci přijatou v roce 2016;

 • globální akční plán Světové zdravotnické organizace (WHO) k antimikrobiální rezistenci přijatý v roce 2015, který byl posléze adoptován i Světovou organizací pro zdraví zvířat (OIE) a Organizací pro výživu a zemědělství (FAO);

 • a Evropský akční plán „Jedno zdraví“ proti antimikrobiální rezistenci přijatý v roce 2017.

Thymus vulgaris (tymián obecný) obsahuje řadu účinných látek. Patří mezi ně zejména: 

 • silice (thymol, karvakrol, cineol, cymen, linalool),

 • hořčiny,

 • třísloviny,

 • flavony,

 • aromatické kyseliny

 • a triterpenické kyseliny.

Tyto látky mají antimikrobiální, antivirové a antiseptické účinky. Fungují také jako diuretikum a působí protizánětlivě.

Hlavní účinnou látkou Pimpinelly anisum (bedrník anýz) je silice obsahující anethol. Kromě ní jsou v této rostlině také:

 • mastné oleje,

 • bílkoviny

 • nebo například cukr.

Působí jako expektorancium a má také spasmolytický, karminativní a baktericidní účinek.

Účinky keře Ononis spinosa (jehlice trnitá) vycházejí zejména z obsažených:

 • izoflavonoidů,

 • silic,

 • triterpenů

 • či flavonoidů.

Tyto látky mají diuretický účinek, a pomáhají tak látkové výměně.

Allium sativum (česnek kuchyňský) obsahuje řadu účinných látek, mezi které patří například:

 • vitamíny A, B1, B3, B5, C nebo E,

 • silice (zejména alliin)

 • flavonoidy (kvercetin, rutin),

 • esenciální aminokyseliny (například methionin, leucin, isoleucin)

 • další fenolické látky (kyselina gallová, kyselina kávová, kyselina tanová),

 • minerální látky (vápník, hliník, železo, draslík, hořčík, fosfor, sodík, selen)

 • a další.

Tyto látky mají antibakteriální účinky. Působí také jako přírodní antihistaminikum a antiparazitikum.

Echinacea purpurea (třapatka nachová) obsahuje například:

 • fenolické sloučeniny,

 • fenolický glykosid echinakosid,

 • ketoalkeny,

 • ketoalkyny,

 • polysacharidy,

 • alkylamidy,

 • polyacetyleny,

 • silice

 • a další.

Tyto látky umožňují potlačovat symptomy nachlazení a také stimulovat imunitu a obranyschopnost buněk.

Nejčastěji kladené otázky

NATHEAL 727® je doplněk stravy na bylinné bázi. Využívá extrakty z rostlin Thymus vulgaris, Pimpinella anisum, Ononis spinosa, Allium sativum, případně Echinacea purpurea – tedy z bylin obsahujících látky, které pomáhají bojovat proti bakteriím a zánětům, zlepšovat látkovou výměnu nebo posilovat obranyschopnost. Hodí se tedy k podpoře látkové výměny a imunitního systému. Jde však o doplněk stravy – neslouží tedy jako náhrada léčiv (například antibiotik).

Nadužívání antibiotik vede k tomu, že si řada organismů vypěstovala vůči těmto lékům odolnost. Vývoj nových a účinnějších přípravků je přitom drahý a náročný. Proto je vhodné v případech, kdy nejsou antibiotika k léčbě nutná, podpořit organismus například přírodními prostředky. Bakterie si tak nemohou na antibiotika zvykat a zvyšovat svou odolnost.

Jsme profesionálové s dlouholetou praxí v oblasti zdravotnictví a botaniky. Právě ta nám byla při vývoji NATHEAL 727® velkou oporou. K tomu jsme přidali také stovky expertních výzkumů, studií a in vitro testování řady bylin a jejich účinných látek. Tyto aspekty jsme následně zohlednili při výběru vhodných látek pro naše produkty.

Na každé krabičce je uveden přesný postup dávkování. Vše samozřejmě konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Tento doplněk je možné užívat od 3 let věku dítěte. V případě dětí, těhotných a kojících žen je potřeba konzultace s ošetřujícím lékařem.

Těší nás, že vás naše doplňky stravy zaujaly. Formy vzájemné možné spolupráce jsou široké, od  distribuce produktů, přes podílení se na vědeckých studiích až po vývoj nových léčiv. Napište nám a probereme detaily.

zůstaňme v kontaktu

Potřebujete-li s čímkoli pomoci, zajímá vás způsob spolupráce? Zanechte nám zprávu. Budeme vás obratem kontaktovat. Děkujeme vám.

upozornění

Všechny zde uvedené informace nemají být a nejsou informacemi ve smyslu navození dojmu léčebného účinku konkrétního přípravku ABIOBAC, ale jen fakta a odkazy na volně dostupné vědecké studie zabývající se protibakteriálními účinky některých rostlinných extraktů. Bylinné kapsle jsou přírodním prostředkem. Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Přípravek ABIOBAC není náhradou antibiotik ani nemá garantovaný léčebný účinek v tomto smyslu. Dle nařízení Komise EU č. 432/2012, nemůžeme uvádět žádné možné účinky tohoto přípravku.